W tym roku kontynuujemy Festiwal Krajów Anglojęzycznych. Tematem tegorocznej edycji jest Nowa Zelandia. Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem i ogłoszeniami o Festiwalu i zgłaszaniu się do swoich nauczycieli języka angielskiego do końca października. W rozwinięciu wiadomości znajdują się szczegóły oraz regulamin.

REGULAMIN FESTIWALU KRAJÓW ANGIELSKOJĘZYCZNYCH

1. Tematem tegorocznego Festiwalu jest Nowa Zelandia.
  2. Uczestnikami Festiwalu mogą być wszyscy uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Zgierzu z Oddziałami Dwujęzycznymi.
  3. Festiwal odbywa się w języku angielskim.
  4. Festiwal składa się z następujących części:
  • artystycznej
  • wykonanie piosenki z repertuaru wykonawców pochodzących lub tworzących w Nowej Zelandii.
  • wykonanie tańca/ układu choreograficzne do muzyki charakterystycznej dla Nowej Zelandii.
  • plastycznej
    • wykonanie pracy plastycznej w dowolnej technice przedstawiającej charakterystyczne, ciekawe miejsce  Nowej Zelandii.
    • teatralnej
      • odegranie indywidualnie lub grupowo (2-5 osób) scenki ze sławnej książki, filmu, sztuki teatralnej, której autor pochodzi z Nowej Zelandii.
        • literackiej
      • napisanie własnego scenariusza scenki rodzajowej, skeczu lub scenki historycznej związanych z Nową Zelandią.
      • napisanie własnego opowiadania, komiksu, wiersza na wylosowany temat związany z Nową Zelandią.
        • quizu wiedzy o Nowej Zelandii

W quizie biorą udział 3-osobowe drużyny z każdej klasy. Quiz dotyczy wiedzy o: miejscach, postaciach, wydarzeniach historycznych, systemach politycznych, bieżących wydarzeniach,  kulturze, tradycjach, świętach, kuchni, legendach, oryginalnych mieszkańcach, symbolach, patronach i flagach Nowej Zelandii. Informacje o Nowej Zelandii będą dostępne na stronie szkoły w zakładce Języki obce oraz na tablicach na parterze.

5. Oceniane będą:

• w części artystycznej
    • piosenka: wykonanie max.5p, aranżacja 5p, prezentacja: treść 5p, poprawność językowa 5p.
    • taniec/ układ choreograficzny: wykonanie 5p, skomplikowanie układu 5p,  prezentacja: treść 5p, poprawność językowa 5p.
    •  w części plastycznej
      • wykonanie 5p, oryginalność pomysłu, techniki 5p, prezentacja: treść 5p,
        poprawność językowa 5p.
      • w części teatralnej
        • charakteryzacja, stroje, rekwizyty, scenografia 5p, wykonanie 5p, prezentacja: treść 5p, poprawność językowa 5p.
        • w części literackiej
          • własny scenariusz: oryginalność pomysłu 10p, poprawność językowa 10p
          • własne opowiadanie: oryginalność rozwinięcia tematu 10p, poprawność językowa 10p
          • quiz wiedzy
            • quiz składa się z 20 pytań, za każdą prawidłową odpowiedź zespół otrzymuje 1 punkt. Do ogólnej sumy punktów za prawidłowo rozwiązany quiz dopisuje się punkty zdobyte przez klasę za baner, zawołanie i przebranie. Maksymalnie 5 punktów.

6. Każda klasa na dzień rozstrzygnięcia Festiwalu i quizu wiedzy o Nowej Zelandii, przygotowuje baner i zawołanie związane z krajem będącym tematem Festiwalu w bieżącym roku.

7. Każda klasa na dzień rozstrzygnięcia Festiwalu i quizu wiedzy o Nowej Zelandii, przygotowuje przebrania związane z krajem będącym tematem Festiwalu w bieżącym roku. (strój narodowy, postaci z legend ludowych, bohaterowie narodowi, sławni ludzie, itp.)

8. Oceniane będą: oryginalność wykonania baneru, oryginalność zawołania, wykonanie strojów oraz liczba osób przebranych z danej klasy. Maksymalna liczba punktów – 5.

9. Nagradzane cząstkowymi ocenami celującymi z wagą 3 z języków obcych i dodatkowo
z plastyki (część plastyczna), języka polskiego (część teatralna), muzyki (część artystyczna) oraz geografii (quiz wiedzy o Nowej Zelandii). Są trzy pierwsze miejsca w każdej części Festiwalu oraz trzy drużyny z najwyższymi wynikami w quizie wiedzy o Nowej Zelandii. Wyróżnienia nagradzane są ocenami bardzo dobrymi z wagą 3.

10. Zainteresowani uczniowie do końca października zgłaszają się do swoich nauczycieli języka angielskiego, podają, w której części Festiwalu chcą brać udział oraz przedstawiają szczegóły swojego występu.

12. Pracę plastyczną oraz literacką należy oddać do dnia 14 stycznia 2017r. Po tym terminie prace nie będą przyjmowane.

13. Przesłuchanie piosenek odbędzie się  w listopadzie, dokładny termin zostanie podany
w terminie późniejszym.

14. Przegląd układów choreograficznych oraz scenek odbędzie się w grudniu, dokładny termin zostanie podany w terminie późniejszym.

15. Podczas Finału Festiwalu w marcu 2017r. odbędzie się quiz wiedzy; prezentacje najlepszych scenek; ogłoszenie nagodzonych prac plastycznych oraz prac literackich; wykonanie nagrodzonych wykonań piosenek i układów choreograficznych.

Życzymy powodzenia i dobrej zabawy