W dniu 6 i 9 kwietnia 2018r w naszej szkole odbył się Dzień Zdrowia. Światowy Dzień Zdrowia, ang. World Health Day – święto ustanowione przez Pierwsze Zgromadzenie Ogólne (WHO) w 1948 roku. Obchodzone jest corocznie od 1950 roku w dniu 7 kwietnia, w rocznicę powstania WHO. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy zdrowotne społeczeństw na świecie. „Zdrowie dla wszystkich” to hasło Światowego Dnia Zdrowia w2018 r. Głównym założeniem jest skupienie uwagi na konieczności zapewnienia wszystkim ludziom dostępu do powszechnej opieki zdrowotnej na odpowiednim poziomie i możliwych do osiągnięcia zyskach płynących z tego faktu bez generowania dodatkowego obciążenia finansowego.

Cytując Dyrektora Generalnego WHO, „Nikt nie powinien wybierać między śmiercią, a trudnościami finansowymi. Nikt nie powinien wybierać pomiędzy kupieniem leków, a kupieniem jedzenia”. Uczniowie naszej szkoły: Antonina Miżyńska, Gabrysia Janiszewska oraz Laura Wojciechowska – uczennice klasy 2a przygotowały prezentacje na temat zdrowego odżywiania. Prezentacje uzupełniło przedstawienie, w którym udział wzięli: Marysia Szpakowska, Kamil Wilk, Wojtek Górmiński i Rafał Kamiński – klasa 2a. Następnym punktem programu była prezentacja na temat niezdrowych nawyków żywieniowych Polaków wykonana przez uczennice klasy 2g Wiktorię Czerwińską. Podczas przerwy między lekcjami na korytarzu uczniowie naszej szkoły sprzedawali różne zdrowe przekąski przygotowane przez nich, z których zysk został przeznaczony na cel charytatywny. Poniżej przedstawiamy harmonogram obchodów Dni Zdrowia w naszej szkole.