Dnia 18 kwietnia w Komendzie Powiatowej Policji w Zgierzu uczniowie naszego gimnazjum wraz z uczniami Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 3 w Zgierzu mieli przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z Mariuszem Wlazłym w ramach akcji „Alkoholu odmawiam – sport uprawiam.” Podczas imprezy sportowej zorganizowanej przez Komendę Powiatową Policji dnia 21 marca rozegrane zostały mecze siatkarskie dla uczniów miejscowych gimnazjów. Wówczas obowiązki sportowca uniemożliwiły Mariuszowi Wlazłemu przyjazd do Zgierza i spotkanie się ze zgierskimi gimnazjalistami ze względu na napięty terminarz rozgrywek.

Po zakończeniu sezonu, ku radości młodych siatkarzy odbyło się spotkanie z wybitnym siatkarzem. Na spotkanie organizatorzy imprezy pani Aneta Kominiak i Jacek Ciechański zaprosili wszystkich grających w turnieju piłki siatkowej oraz cheerleaderki z Gimnazjum nr 3. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 13:00 projekcją pilotażowego filmu z przebiegu imprezy z pierwszego dnia wiosny.

Po obejrzeniu filmu gimnazjaliści powitali Mariusza Wlzałego gromkimi brawami. Uczniowie wykorzystali czas na zadawanie pytań.  Pytały o wszystko – o wzrost, plan dnia codziennego, upodobania kulinarne, cel założenia fundacji czy też zabawne sytuacje z jego życia. Przez ponad godzinę młodzież miała możliwość rozmawiać z Gościem, zrobić z nim zdjęcie i otrzymać  autograf od siatkarza.

Zainteresowanych  spotkaniem ze znanym sportowcem zachęcamy również do przeczytania relacji przygotowanej przez pracowników Komendy Policji w Zgierzu.