Uczniowie klasy 1A wzięli udział w warsztatach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej organizowanej przez WODN w Zgierzu. Podczas zajęć dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Pierwszaki poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień, zwichnięć i złamań. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Dzieci pod czujnym okiem pana ratownika mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie i utrwaliły znajomość numerów alarmowych. Dziękujemy Panu Darkowi za fantastyczne warsztaty i miłą atmosferę.