W klasach I od początku roku wychowawcy klas zwracają szczególną uwagę na propagowanie zdrowego stylu życia i wprowadzanie go w życie codzienne szkoły. W rozwinięciu wiadomości można zapoznać się z podejmowanymi działaniami oraz obejrzeć dużą galerię zdjęć z podejmowanych aktywności.

Wszystkie klasy I w toku zajęć edukacyjnych poszerzają swoją wiedzę poprzez różnorakie działania:

• Spotkanie z panią Dietetyk, która przeprowadziła warsztaty z ” Piramidy zdrowego żywienia”.
  • Wspólne ustalenie kodeksu zdrowego żywienia.
  • Wspólne jedzenie II śniadania w klasach.
  • Przynoszenie II śniadania składającego się ze zdrowej żywności tj ( chleb żytni na zakwasie bez drożdży, pieczywo bezglutenowe lub pełnoziarniste, ekologiczne chude wędliny, sery, dużo warzyw i owoców,  staramy się pić tylko wodę mineralną niegazowaną. Jedynie w piątek mamy „Słodki piątek”, w czasie którego dzieci mogą przynosić i spożywać, oprócz stałych posiłków słodkości).
  • Klasy I włączają się w akcje promujące zdrowy styl życia i tak w I półroczu wzięliśmy udział  w Ogólnopolskiej Akcji ” Śniadanie daje moc”, której głównym celem było wspólne przygotowanie i spożycie zdrowego śniadania w szkole.
  • Robi się sałatki, wyciska soki itp. Pospolite składniki zastępujemy produktami ekologicznymi i zdrowymi dla wszystkich.
  • Ponadto klasy I bardzo dbają o aktywność sportową. Dużo zabawy, ćwiczeń, częste spacery i udział w zawodach sportowych rozwijają nie tylko zainteresowania sportowe, ale przede wszystkim wpływają na poprawę humoru, wyładowanie nagromadzonej energii , obniżenie cukru we krwi, zapobiega wadom postaw. Wzrost aktywności fizycznej wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły wpływa bardzo korzystnie na ich rozwój.