W dniach 18 i 19 kwietnia 2013 roku, w sposób nieodpłatny, uczniowie naszego gimnazjum w liczbie 165-ciu (wszystkie klasy drugie) gościli w Warszawie razem ze swoimi wychowawcami, nauczycielami oraz Dyrektorem Szkoły p. Anną Tomczak i Naczelnikiem Wydziału Oświaty w Zgierzu – p. Iwoną Olszewską-Nowak. Kierownikiem wyjazdu był p. Jarosław Stefaniak. Wyjazd został zorganizowany w ramach popularyzacji wiedzy o zasadach polskiej demokracji i propagowania wiedzy o polskim parlamentaryzmie.

Nasi gimnazjaliści mieli okazję zwiedzić gmach Sejmu i Senatu RP w towarzystwie Posła na Sejm RP Pana Marka Matuszewskiego oraz zapoznać się z funkcjonowaniem obu tych instytucji, w czasie ich posiedzenia. Uczniowie mieli także możliwość spotkania się z Wicemarszałkiem Sejmu – Panem Markiem Kuchcińskim.

Wycieczka do Warszawy mogła dojść do skutku dzięki wsparciu ze strony Urzędu Miasta Zgierza i Pani Prezydent Miasta Zgierza dr Iwonie Wieczorek, jej Zastępcom, a także wsparciu ze strony Dyrektora Biura Poselskiego Posła na Sejm RP Marka Matuszewskiego, Pana Zbigniewa Linkowskiego – za co wszystkim składamy podziękowania.

Oprócz tego, uczniowie nasi podczas tej wizyty mogli zobaczyć, jak wygląda Pałac Prezydencki, miejsce sprawowania najwyższego konstytucyjnie urzędu w państwie, urzędu Prezydenta RP oraz zapoznać się ze starą i współczesną architekturą Miasta Stołecznego Warszawy, jak również dzięki przygotowanej przez Pana Zbigniewa Linkowskiego niespodziance, uczestniczyć w zwiedzaniu obiektu Stadionu Narodowego, i ocenić jego walory – tak z zewnątrz, jak i od środka.

Pragniemy serdecznie podziękować za organizację  i sponsorowanie:

Panu Posłowi na Sejm RP Markowi Matuszewskiemu,

Pani Prezydent Miasta Zgierza dr Iwonie Wieczorek,

Panu Zbigniewowi Linkowskiemu,

Firmie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne MARKAB,

Firmie Wodociągi i Kanalizacja sp. z o.o. w Zgierzu.

Zapraszamy również do odwiedzenia galerii zdjęć z wyjazdu do Warszawy.