18 uczniów klasy pierwszej i drugiej językowej wzięło udział w drugim etapie międzynarodowego projektu pod honorowym patronatem Konsula Królestwa Danii w Łodzi „Let’s meet in our countries” – Danish and Polish school cooperation. Projekt miał na celu wymianę młodzieży pomiędzy szkołami.

Nasi uczniowie spędzili w Dani pod koniec maja 5 dni i gościli u rodzin swoich koleżanek i kolegów. W tym czasie zapoznali się ze strukturą szkoły Skodstrup Skole, która jest drugą co do wielkości szkołą w Danii. Zwiedzili drugie co do wielkości miasto w Danii Aarhus a w nim między innymi Muzeum Sztuki Aros z Rainbow panorama. Mieli również okazję do świetnej zabawy biorąc udział w różnorodnych grach zespołowych oraz wycieczkach do Randers – tropikalne zoo, do ogromnego parku trampolin Rush oraz do Djurs parku rozrywki.