24 marca grupa Uczniów naszego Gimnazjum uczestniczyła w przedświątecznej akcji Caritas Polska „Tak. Pomagam” w supermarkecie Tesco w Zgierzu przy ul Długiej 44/46. Celem działania była zbiórka żywności dla osób potrzebujących. 23 uczniów, w godzinach 8.00-15.00, kwestowało w sklepie. Jak zwykle, przy takiej okazji, było wiele radości, uśmiechów, rozmów a także i wzruszeń. Zwłaszcza wtedy, kiedy ludzie specjalnie wchodzili do sklepu, żeby dokonać zakupów na potrzeby akcji. Zebraliśmy łącznie blisko 140 kg produktów żywnościowych, które zostaną przekazane osobom potrzebującym. Składamy Wszystkim serdeczne podziękowania za okazane serce i pomoc. Dziękujemy zwłaszcza Kierownictwu i Pracownikom sklepu Tesco, którzy po raz kolejny pozwolili nam kwestować na swoim terenie, Pani Alinie Pruszak, nauczycielce ze Szkoły Podstawowej nr 5 oraz naszym wolontariuszom.