13 marca klasy dwujęzyczne brały udział w spektaklu w języku angielskim prezentowanym przez TNT Theatre Group w Teatrze v6 w Łodzi. Wampir Dracula to jeden z najbardziej przerażających współczesnych mitów. Brytyjski Teatr odkrył ten mit na nowo i przedstawił postać wielkiego Wampira w odniesieniu do porządków współczesnego świata oraz zmusił widzów do zastanowienia się nad głębszym przesłaniem, które niesie za sobą ta postać w kontekście do aktualnych problemów społecznych.

Nowy Dracula wysysa życiodajną siłę naszej planety i jej mieszkańców. W zamian wpuszcza zabójcze dla życia związki chemiczne, wyniszczające wszystko co żyje na Ziemi. Przeciwko niemu gromadzą się siły Ekologii, próbując powstrzymać tą katastrofę przez zniszczenie samego Draculi. Obejrzenie przedstawienia poprzedzone zostało zajęciami prezentującymi postać Brama Stokera, autora powieści oraz treści scenariusza tej wersji spektaklu. Uczniowie otrzymali również pytania problemowe, na temat których będą wyrażali swoją opinię na następnych zajęciach języka angielskiego. Po obejrzeniu przedstawienia uczniom podobało się takie ujęcie mitu o demonicznym Hrabim.

dracula