Rok szkolny 2016/2017 w naszym gimnazjum był rokiem Nowej Zelandii. Druga edycja Festiwalu Krajów Anglojęzycznych pozwoliła naszym uczniom na zapoznanie się z tym tak odległym i egzotycznym dla nas krajem. W październiku na parterze, uczniowie klas dwujęzycznych zaprezentowali plakaty m.in. o kulturze i historii oryginalnej ludności Nowej Zelandii – Maorysach, endemicznych gatunkach roślin i zwierząt, historii odkrycia Nowej Zelandii i najważniejszych miejscach geograficznych, a także kuchni, sporcie i sławnych Nowozelandczykach. Na naszej stronie pojawiły się też prezentacje multimedialne. Chętni uczniowie mogli również brać udział w różnych konkurencjach, a teraz znamy nazwiska zwycięzców. Pod koniec kwietnia odbędzie się podsumowanie Festiwalu i quiz wiedzy o Nowej Zelandii. W przygotowaniu do niego pomogą lekcje przeprowadzone przez uczniów klasy 3a dla zainteresowanych klas pierwszych i drugich.

A oto wyniki poszczególnych części Festiwalu:

Część artystyczna

I miejsce – Klaudia Owczarczyk, Jagoda Wróblewska 3a – „Don’t dream it’s over” – Crowded House

II  miejsce – Paulina Kaźmierczak 2a – „Yellow flicker beat” Lorde

Część literacka

I miejsce – Jakub Gałązka, 3a – „Zatoka Morderców”

II miejsce – Klaudia Gruszczyńska, 2a – „Miesiąc z życia w Nowej Zelandii”

III miejsce – Kamil Andrzejczak, 3a – „Doniesienia z Wojny między Północną a Południową Wyspą”

Wyróżnienie – Alicja Zając, 1a – „Niespodzianka!”

Część teatralna

Wyróżnienie – Barbara Boruch, 2a Scenariusz scenki teatralnej – „Szkolna wycieczka do Nowej Zelandii”

Część choreograficzna

I miejsce – Wiktoria Brzozowska, Antonina Niżyńska, 1a – układ do piosenki Sija Hamba