Psycholog, Pani mgr Laura Osęka, w dniu 2 lutego 2017 roku w naszym Gimnazjum, przeprowadziła warsztaty dla młodzieży klas sportowych i uczniów uczestniczących w zajęciach prowadzonych przez kluby sportowe, pod tytułem „Jak łączyć szkołę ze sportem, czyli zarządzanie sobą w czasie.” Podczas zajęć nasi Sportowcy dowiedzieli się jak planować swój czas, aby uprawianie sportu nie kolidowało z nauką w szkole. Podczas warsztatów obecni byli również nasi Nauczyciele wychowania fizycznego, którzy są doświadczonymi trenerami sportowymi. Swoim doświadczeniem i uwagami uzupełniali informacje przekazywane przez Panią Psycholog. Spotkanie warsztatowe dla młodych sportowców odbyło się w porozumieniu z Wydziałem Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Zgierza.