Cóż piękniej akcentuje wymowę tych świąt jak nie „Opowieść Wigilijna” Karola Dickensa. Dlatego też nasze Gimnazjum już tradycyjnie przygotowało swoiste widowisko na motywach tej cudnej książeczki. Do współtworzenia spektaklu zaproszeni byli, nie tylko Uczniowie Szkoły, ale też Rodzice, Władze naszego Miasta, nasi Przyjaciele z innych Szkół. Z radością powitaliśmy na dzisiejszym wydarzeniu Panią Skarbnik, Małgorzatę Błaszczyk, która w imieniu Prezydenta Staniszewskiego odczytała jeden z fragmentów „Opowieści”. Zawsze możemy liczyć na obecność Naczelnika Wydziału Edukacji i Młodzieży, Pana Marka Lipca.

Z radością powitaliśmy również Dyrektor zaprzyjaźnionego Gimnazjum Nr 3 w Zgierzu, Panią Liliannę Sobieską-Jędruszczak, która czytając fragment książki, uświetniła nasze przedstawienie. Wśród zaproszonych Gości była również grupa uczniów Szkoły Podstawowej Nr 5, która ze swoim nauczycielem, Panią Aliną Pruszak wsłuchiwała się w historię Wuja Scrooge’a. Nie zapomnieli o nas i ubiegłoroczni Absolwenci, którzy rok temu sami przygotowywali czytanie Dickensa. Szczególne uściski dla Adriana, Huberta i Sandry. Ale największe podziękowania należą się naszej młodzieży, która, przez kilka tygodni, z ogromnym wysiłkiem przygotowała to wzruszające wydarzenie.

Nad oprawą czuwała niezastąpiona Pani Katarzyna Szczepańska, a cudowne dekorację wykonała Pani Joanna Sujecka. Szczególne podziękowania należą się również Pani Katarzynie Adamczyk, która była głównym pomysłodawcą i reżyserem poszczególnych scenek. Reportaż, możecie natomiast oglądać, dzięki Pani Anecie Palmowskiej- Surmie, która z zapałem dokumentuje każde szkolne wydarzenie. Cieszymy się, że z każdym rokiem zaszczyca swoją obecnością nasz spektakl coraz większa grupa widzów.

Rok temu, nasze „dickensowskie” czytanie odbyło się w Mieście Tkaczy. W tym roku pod swój dach przyjął nas Zespół Szkół i Placówek Kwalifikacji Zawodowych w Zgierzu, a pani Dyrektor Anna Cain włączyła się osobiście w nasz spektakl,
Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy przybyli na dzisiejsze przedstawienie. Do zobaczenia za rok!