28 października 2016r. w naszym gimnazjum gościliśmy Zastępcę Prezydenta Miasta Zgierza Pana Bohdana Bączaka, Panią Naczelnik Wydziału Promocji UMZ Renatę Malinowską-Koralewską , Naczelnika Wydziału Oświaty Pana Marka Lipca oraz Asystenta Prezydenta Pana Artura Augustyniaka. Włodarze miasta odwiedzili naszą szkołę, by poinformować o otwarciu projektu Dziecięcego Budżetu Obywatelskiego. Wkrótce uczniowie zadecydują , jak zagospodarować 15000 zł wyasygnowane przez Prezydenta Miasta Zgierza Pana Przemysława Staniszewskiego.
Na początku głos zabrał Zastępca Prezydenta Pan Bohdan Bączak , który gorąco zachęcał do udziału w tym przedsięwzięciu. Następnie Naczelnik Wydziału Oświaty Pan Marek Lipiec w krótkiej prezentacji multimedialnej omówił zasady udziału w projekcie. Dziecięcy Budżet Obywatelski to pierwsza taka inicjatywa w kraju. W ramach budżetu każda miejska szkoła zaprezentuje jeden projekt spośród zaproponowanych przez poszczególne klasy. Później odbędzie się demokratyczne głosowanie , w którym uczniowie zgierskich podstawówek i gimnazjów wybiorą najlepszy projekt. Tak jak w przypadku Budżetu Obywatelskiego , każdy będzie mógł oddać trzy głosy.
W dalszej części spotkania Naczelnik Wydziału Promocji i Kultury Pani Renata Malinowska-Koralewska udzielała odpowiedzi na pytania uczniów. Gimnazjaliści chętnie uczestniczyli w dyskusji, wykazując duże zainteresowanie tematyką budżetu. Na koniec Pani Dyrektor Halina Sypka podziękowała gościom za przybycie na spotkanie i wyjaśnienie młodzieży  w przystępny sposób  zasad funkcjonowania Dziecięcego Budżetu Obywatelskiego.