W dniu 21 października 2016 r., w obecności Naczelnika Wydziału Edukacji i Młodzieży Urzędu Miasta Zgierza, Pana Marka Lipca i Ks. Proboszcza Andrzeja Blewińskiego, została uroczyście oddana do użytku Językowa Pracownia Multimedialna. W ramach środków własnych zakupiono, niezbędny do prowadzenia zajęć multimedialnych, sprzęt (specjalna tablica, projektor, stanowiska ze słuchawkami i mikrofonami) oraz dokonano przystosowania infrastruktury do niezbędnych standardów. Pani Jolanta Jóźwiak, opiekun Pracowni Multimedialnej, wraz z uczniami klasy 2a, podczas zajęć pokazowych, zaprezentowała możliwości nowego sprzętu. W zajęciach tych, oprócz uczniów, uczestniczyli również i zaproszeni goście a także Pani Dyrektor Halina Sypka. Sala multimedialna służyć będzie wszystkim uczniom Szkoły, jako atrakcyjna forma pomocy w nauce języka obcego. Nasze Gimnazjum słynie z wysokiego poziomu nauczania języków obcych, dlatego też niniejsza inwestycja była niezbędna dla zachowania wysokiej jakości procesu dydaktycznego.