13 października 2016 roku w naszej szkole odbyła się podwójna uroczystość- ślubowanie klas pierwszych i Święto Edukacji Narodowej.  W  tym dniu  w gimnazjum gościliśmy przedstawiciela władz miasta Naczelnika Wydziału Oświaty Pana Marka Lipca, proboszcza Parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Zgierzu Andrzeja Blewińskiego,  ambasadora klasy sportowej Grzegorza Krysiaka, uczniów, rodziców i pracowników szkoły. Pani Dyrektor Halina Sypka w krótkim przemówieniu zwróciła się do pierwszoklasistów, życząc  im sukcesów w nauce  oraz wytrwałości w dążeniu do wyznaczonego celu. Następnie gimnazjaliści, wykazując się licznymi talentami artystycznymi,  zaprezentowali swoje klasy.

Recytowali wierszyki, śpiewali piosenki, tańczyli i grali na gitarze. Uczniowie wykonali także  własne  totemy, będące  wizytówkami klas. Po prezentacjach nastąpiło uroczyste ślubowanie. Gimnazjaliści złożyli przysięgę na sztandar szkoły. Naczelnik Wydziału Oświaty Pan Marek Lipiec wręczył przewodniczącym klas  pierwszych certyfikaty, potwierdzające przynależność do społeczności gimnazjalnej.

Część oficjalną uroczystości zakończyło przemówienie przewodniczącej Samorządu Szkolnego Natalii Zalewskiej, która z okazji Dnia Edukacji Narodowej złożyła wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia sukcesów w pracy pedagogicznej i życiu osobistym. Uroczystość uświetniły występy artystyczne. Przed publicznością wystąpił teatrzyk szkolny , który pod opieką Pani Katarzyny Adamczyk, zaprezentował kabaret przedstawiający w sposób humorystyczny lekcję języka polskiego. Przedstawienie nawiązywało do naszej szkolnej rzeczywistości , a w ławkach zasiedli wymienieni z imienia i nazwiska nauczyciele – Ola, Igor, Krzysiek i Michał.

W części artystycznej zaprezentował się również zespół wokalny prowadzony przez Panią Katarzynę Szczepańską.  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej artyści złożyli pedagogom życzenia, śpiewając piosenkę Danuty Rinn :

„Wszystkiego najlepszego,

Radości ,szczęścia moc.