Filip Styrzyński, uczęszczający niegdyś do naszej szkoły, na początku listopada wyrusza na półtora miesiąca do Zambii, jako lekarz Szpitala Misyjnego w Katondwe. Jest to mała wioska w buszu, oddalona o 300 kilometrów od stolicy kraju Lusaki. Znajduje się tutaj jedyny w okolicy szpital prowadzony przez Siostry Służebniczki NMP z Polski. Filip, jako wolontariusz, pragnie chociaż w niewielkim stopniu wspomóc miejscową ludność własną pracą, ale także niezbędnym sprzętem, którym szpital nie dysponuje. Społeczność naszej szkoły natychmiast postanowiła pomóc i wesprzeć akcję, dlatego we wtorek 4 października na terenie gimnazjum odbędzie się sprzedaż ciast i gadżetów, a cały dochód zostanie przeznaczony na potrzeby szpitala. Akcję przygotowuje klasa IIIA wraz z kołem geograficznym. Więcej na informacji na temat akcji można znaleźć na stronie www.pomagam.pl/katondwe. Zachęcamy do pomocy!

zambia