Pierwszego września odbyło się uroczyste roku szkolnego. Najpierw szkołę przywitali uczniowie klas drugich i trzecich, a godzinę później pierwszoklasiści zaczynający naukę w naszym gimnazjum. Po przywitaniu przez panią dyrektor Halinę Sypkę odbyły się występy śpiewackie trójki naszych zdolnych uczennic: Jagody Wróblewskiej. Klaudii Owczarczyk oraz Aleksandry Wasiak. Rozpoczęcie odbyło się na nowej scenie stanowiącej część projektu zrealizowanego z funduszy budżetu obywatelskiego.

Na rozpoczęciu pojawiła się również lokalna TV Centrum i zaproszeni goście: Prezydent Miasta Zgierz Przemysław Staniszewski, Zastępca Prezydenta Miasta Zgierza Bohdan Bączak, Sekretarz Miasta Zgierz Robert Chocholski, Naczelnik Wydziału Edukacji i Młodzieży Urzędu Miasta Zgierza Marek Lipiec, Radny Miasta Zgierza Zbigniew Linkowski oraz ksiądz Andrzej Blewiński.

Występ Jagody Wróblewskiej i Klaudii Owczarczyk

Występ Aleksandry Wasiak