Drugie miejsce w Polsce na 50 zgłoszonych szkół – takim rezultatem zakończył się finał konkursu dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, realizujących program edukacyjny Izby Architektów RP pt.: „Kształtowanie przestrzeni” w roku szkolnym 2015/2016.Jego celem jest uwrażliwienie młodych osób na zagadnienia estetyczne i przestrzenne. Program wspiera Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Edukacji Narodowej i Izbę Architektów RP.

Jury konkursu w składzie:
• arch. Maciej Szarapo (przewodniczący) (Dolnośląska O. Izba Architektów RP)
• arch. Magdalena Hyży-Rydzewska (Podlaska O. Izba Architektów RP)
• p. Anna Całus-Zawistowska (Ministerstwo Edukacji Narodowej)
• arch. Alicja Bojarowicz (Świętokrzyska O. Izba Architektów RP)
• arch. Krzysztof Ozimek (Krajowa Rada Izby Architektów RP)
• p. Paweł Muszyński (FAKRO)

ogłosiło listę finalistów konkursu, którego tematem było „Otoczenie szkoły jako przyjazna i bezpieczna przestrzeń publiczna łącząca społeczność lokalną – komu i w jaki sposób powinna służyć”. Kategoria gimnazjów:

• Gimnazjum nr 3 w Malborku

• Gimnazjum nr 2 w Zgierzu – zespół w składzie: Katarzyna Kościołowska, Adrian Pal, Karolina Szymczak, Mateusz Majewski, Katarzyna Kucharska, Kamila Cierpikowska, Weronka Lisik

Ogromnie cieszymy się przedwakacyjnym sukcesem, a młodym architektom GRATULUJEMY!!!!