Dzień Dziecka w naszej szkole przebiegał pod hasłem nauki i sportu. Zaplanowano na niego wiele atrakcyjnych zajęć, w których z chęcią uczestniczyli nasi uczniowie. Rano odbył się przygotowany przez Samorząd Uczniowski Konkurs „1 z 16″, sprawdzający wiedzę uczniów ze wszystkich nauczanych przedmiotów. Każdą klasę reprezentowało dwoje uczniów. Zmagania zwieńczył konkurs rzutów osobistych. W drugiej części dnia w hali MOSiR wykazywali się talentami sportowymi. Rozegrano cieszą się wielkim zainteresowaniem turnieje w piłkę nożną i siatkową.

Wszystkie klasy mogły wystawić reprezentacje do obydwu turniejów. Gimnazjaliści wykazali bardzo duże zaangażowanie w rozgrywki, a osoby, które nie brały w nich udziału, głośno dopingowały kolegów i koleżanki z trybun. Ponad trzy godziny sportowych zmagań okazały się strzałem w dziesiątkę – uczniowie byli niezwykle zadowoleni i jeszcze długo komentowali przeżycia z boiska.

Poniżej ranking najlepszych drużyn w zmaganiach sportowych.

Turniej piłki siatkowej:

Klasy pierwsze