W piątek 6 maja, w naszym Gimnazjum odbyła się bardzo ciekawa debata na temat dobrego wychowania. Nasza Szkoła aspiruje do tytułu „Szkoły Dobrego Wychowania”. Dlatego też temat kultury i savoir vivre’u stał się doskonałym podłożem do dyskusji z zaproszonymi do rozmowy uczniami klas II i III. Grupa uczniów, pod kierownictwem Pani Katarzyny Adamczyk, przygotowała krótki, dowcipny film pokazujący, w sposób żartobliwy, najbardziej typowe zachowania młodzieży. Mimo niefrasobliwego tonu, film był bardzo serio. Niestety, każdy z nas spotkał się kiedyś z pewnymi negatywnymi postawami i doświadczył braku kultury innych. Dlatego też, powyższy problem warto było przedyskutować w kręgu młodych ludzi. Moderatorzy dyskusji w ciekawy sposób kierowali rozmową, zwracając uwagę kolegów na pozytywne postawy, którymi powinien cechować się młody człowiek. Naszym rozmowom przyglądali się zaproszeni goście: Pan Przemysław Staniszewski – Prezydent Miasta Zgierza i Pan Marek Lipiec – Naczelnik Wydziału Edukacji i Młodzieży Urzędu Miasta Zgierza. Ogromnie cieszymy się, że nasze zaproszenie przyjęła również Telewizja Centrum.

Z radością zobaczymy relację z gimnazjalnej debaty w TV. Piątkowa debata była pierwszym etapem na drodze do uzyskania Certyfikatu Szkoły Dobrego Wychowania. W najbliższym czasie, w ramach godzin wychowawczych uczniowie będą rozmawiać na tematy związane z pozytywnymi wzorcami. Nasi nauczyciele współpracują również ze Studium Prawa Europejskiego w ramach V Edycji Kursu Szkoły Dobrego Wychowania.

Więcej materiałów, w tym filmy z debaty, możecie znaleźć na naszym kanale na FB.