W dniach 22-27 kwietnia odbyły się organizowane co roku warsztaty językowe w Wielkiej Brytanii, w których udział wzięli uczniowie i uczennice klas dwujęzycznych (IA, IIA, IIIA) oraz z rozszerzeniem języka angielskiego (IF). W tym roku tematem przewodnim była angielska stolica, czyli Londyn. Jedno z największych miast na świecie. Na co dzień żyje w nim ponad 8 milionów mieszkańców, a rocznie miasto jest odwiedzane przez ponad 30 milionów turystów.

Nic to zresztą dziwnego, ponieważ miasto przyciąga ogromem atrakcji turystycznych oraz architekturą łączącą wielowiekowe zabytki z najnowocześniejszymi drapaczami chmur. Idealnie widać to z wielkiego, diabelskiego młynu London Eye, z którego rozciąga się piękna panorama na całe miasto, o czym uczniowie mogli przekonać się na własne oczy.

Gimnazjaliści mieli również możliwość stanięcia na symbolicznym południku 0, czyli Greenwich, znajdującym się w brytyjskim obserwatorium. W trakcie wycieczki odwiedziliśmy również słynne więzienie Tower, Katedrę św. Pawła, którą uczniowie zapamiętali głównie przez ponad 500 schodków, po których wchodziło się na jej szczyt czy muzea malarstwa i marynistyki, gdzie młodzież mogła poznać historię statków, wojen morskich i postać jednego z największych bohaterów brytyjskich – admirała Horacego Nelsona – zwycięzce spod Trafalgaru z 1805 roku.

Po intensywnym zwiedzaniu przychodził czas na popołudniowe warsztaty językowe prowadzone w świeżo wybudowanej szkole średniej. Młodzież szybko nawiązała dobry kontakt z angielskimi nauczycielami, dzięki czemu przyswajanie wiedzy odbywało się w humorystycznej atmosferze. Pomimo napiętego programu udało się zwiedzić wszystkie zaplanowane atrakcje i nawet nie wiadomo kiedy wyjazd dobiegł końca. Chcielibyśmy w tym miejscu podziękować organizatorowi wyjazdu, firmie ATAS, a zwłaszcza pani Ani, naszej niezmordowanej przewodniczce oraz panom kierowcom.