W zeszły piątek 22 kwietnia, z okazji przypadającego w sobotę (23 kwietnia) Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, uczniowie klasy I C – Zuzanna Brocka, Aleksandra Grochowska, Zuzanna Jagiełło, Mateusz Jarosz, Dominika Jóźwiak, Adam Łuczyński, Dominik Skrzypczyński, Patrycja Szymczak, Klaudia Świątkiewicz, Klaudia Wątorek, Weronika Żabińska, oraz klasy I D – Filip Hajduk, Jakub Kaczyński – wzięli udział w dwugodzinnym „Happeningu czytelniczym w Zgierzu” na placu Jana Pawła II.

Akcję pod patronatem Prezydenta Miasta Zgierza zorganizowali nauczyciele bibliotekarze bibliotek szkolnych powiatu zgierskiego. Koordynatorem akcji była zgierska filia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej. Uroczystość miała na celu promocję książki i czytelnictwa oraz promocję bibliotek szkolnych wśród mieszkańców Zgierza. Happening rozpoczął się przemarszem uczniów w pochodzie ulicą M. Skłodowskiej-Curie oraz ulicą Długą na plac Jana Pawła II.

Uczniowie przygotowali i prezentowali podczas pochodu dekoracyjny transparent promujący naszą bibliotekę szkolną, w rękach mieli własnoręcznie wykonane czerwone róże (symbol święta) oraz ulubione książki i skandowali przygotowane przez siebie promocyjne hasła.

Na placu Jana Pawła II odbyła się prezentacja bibliotek szkolnych poszczególnych placówek edukacyjnych. Nasi uczniowie przedstawili króciutki program artystyczny, zawierający m.in. „złote myśli” o książce, jej definicję, elementy prawa autorskiego oraz „Fraszkę o książce” ułożoną przez uczennicę Weronikę Żabińską. Podczas uroczystości wystąpili: Prezydent Miasta Zgierza pan Przemysław Staniszewski oraz Naczelnik Wydziału Edukacji i Młodzieży Urzędu Miasta Zgierza pan Marek Lipiec. Po krótkim przemówieniu odczytali fragment wybranej książki.

Na koniec nasi uczniowie pozostawili na ławce wybraną książkę w ramach bookcrossingu.