Uczniowie z naszego gimnazjum, a w szczególności klasy artystyczne, zostali zaproszeni na warsztaty artystyczne do teatru lalek Arlekin, które odbyły się 11 marca 2016 roku i zostały poprowadzone przez Joannę Hrk.  Uczniowie oglądali wystawy lalek artystycznych i własnoręcznie wykonywali szmacianki. Najciekawsze pomysły i najstaranniej wykonane prace zostały nagrodzone biletami na najbliższy spektakl i książkami. Nasze kukiełki będą służyły jako podziękowania dla sponsorów teatru. W rozwinięciu wiadomości galeria z warsztatów oraz nagrodzone osoby.

Nagrodzeni:

  1.  miejsce Karolina Szymczak (baletnica)
  2.  miejsce Weronika Lisik (kopciuszek)
  3.  miejsce Ola Ostrowska (Śnieżka) i Daria Kowalczyk (syrenka)

Wyróżnieni:

  • Dominika Sztyler (Robert)
  • Weronika Żabińska (golum)
  • Vanessa Geiger (kwiaciarka)

III Laboratorium Artystyczne ”Fokus na… RENATĘ!” związane było z pracami Renaty Gołaszewskiej – Adamczyk.   Jej  przepiękne lalki artystyczne w Galerii A Akwarium na górnym foyer teatru Arlekin można podziwiać jeszcze do końca marca 2016 r.

Laboratorium artystyczne dla prawie dorosłych czyli dla dojrzałej grupy młodzieży z Gimnazjum nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Zgierzu z Oddziałami Dwujęzycznymi składało się z dwóch części. W pierwszej odbyło się dokładne omówienie wystawy lalek artystycznych oraz rozmowa o gatunkach lalek i ich rolach w życiu człowieka. W drugiej części – praktycznej uczestnicy z otrzymanych materiałów (dostępnych dzięki mecenasom: Wamatex, Lenora, Dywilan) dzianiny, pasmanteria, włóczki wykonali pod plastycznym okiem dr Joanny Hrk  własne lalki motanki. Na rozgrzewkę wszyscy wykonali króliczki na palec, a potem rozbuchane artystycznie lalki. Laboratorium miało formę konkursu, zakończyło się wręczeniem nagród twórcom najpiękniejszych lalek. Jury miało wyjątkowo trudny wybór bo w warsztatach brała udział młodzież z klasy o rozszerzeniu artystycznym.