We wtorek 1 września odbyło się w naszym Gimnazjum oficjalne rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Na uroczystość przybyli rodzice, nauczyciele oraz uczniowie wszystkich klas pierwszych, drugich i trzecich. Na rozpoczęciu pojawili się również goście specjalni: Prezydent Miasta Zgierza Przemysław Staniszewski, Wiceprezydent Zgierza Bohdan Bączak, Naczelnik Wydziału Edukacji i Młodzieży Marek Lipiec, ksiądz Andrzej Blewiński, Pełnomocnik ds. rozwoju Parku Kulturowego Miasto Tkaczy Karol Maśliński oraz osoby, dzięki którym możliwe było otworzenie nowej klasy sportowej: kanclerz Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu Michał Orski i fundator sprzętu sportowego Michał Popławski.

Po uroczystym otwarciu, dokonanym przez dyrektor Halinę Sypkę, odbyły się przemówienia zaproszonych gości. W ich trakcie poruszono tematy związane między innymi z powstaniem klasy sportowej oraz nawiązaniu przez naszą szkołę współpracy z Miastem Tkaczy, gdzie będą odbywać się zajęcia z przedmiotów artystycznych.