Młodzież naszego gimnazjum, laureaci konkursu ogłoszonego przez Prezydenta Miasta Zgierza o nazwie „Pokaz Mody – Moda okresu dynastii Jagiellonów”, zostali zaproszeni na wycieczkę o tematyce zmieniającej się mody strojów. W jej trakcie odwiedzili Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, gdzie przygotowano trzy wystawy: „Z modą przez XX wiek”, „Historia mody w pigułce” oraz „Swojska moda. Reminiscencje polskiego stroju ludowego w kobiecej modzie”.

Oprócz wystaw nasi uczniowie i uczennice wzięli udział w niespodziance przygotowanej przez dyrektora Muzeum Miasta Zgierza, a także obejrzeli w kinie film „Zbuntowana”. Na wycieczkę pojechało 25 uczniów najbardziej zaangażowanych w wykonanie strojów na pokaz mody. Pogoda dopisała, wszystkie wystawy i prezentacje były interesujące, a film okazał się uczący, zabawny i ciekawy. Bardzo dziękujemy organizatorom za taką nagrodę!