Aktualizacja: W TV Centrum został wyemitowany film poświęcony warsztatom, które odbyły się w naszej szkole. Można go obejrzeć w rozwinięciu wiadomości.

Oryginalna wiadomość: W piątek 27 lutego nasze gimnazjum, dzięki Krzysztofowi Kaźmierczakowi, odwiedził Jarosław Rogowski – doświadczony instruktor systemu walki Krav Maga oraz współtwórca Centralnego Ośrodka Szkoleniowego Global Krav Maga Academy.

Celem warsztatów zorganizowanych przez Jarka, w których uczestniczyła również zastępująca dyrekcję Halina Sypka oraz Doradca Prezydenta ds. Oświaty Marek Lipiec, były sposoby postępowania w trudnych i niebezpiecznych sytuacjach, jakie każdego z nas mogą spotkać na ulicy. Wbrew pozorom rozpoczęcie walki jest najgorszym z wariantów. Więcej na ten temat w rozwinięciu wiadomości.

Prowadzący zaznaczył, że w każdym przypadku najważniejsze jest myślenie i próba unikania niebezpiecznych sytuacji. Najlepiej jest zatem omijać podejrzane miejsca, a w przypadku kontaktu z agresywną osobą robić wszystko, aby nie dopuścić do bezpośredniej konfrontacji, która może skończyć się tragicznie. Przy omawianiu różnych sytuacji Jarek często przywoływał historie z własnego życia oraz inscenizował „uliczne” scenki razem z młodzieżą, ucząc przy tym odpowiednich typów zachowań. Najlepiej świadczą o tym jego własne słowa:

I would like to sincerely thank for the invitation and opportunity to share my knowledge during the lecture as a part of GKMA awareness program Born Against Violence. We, at GKMA, teach people to make rational decision on the fly under high pressure of extreme situations to stay safe and protect yourself and your family.

(Chciałbym szczerze podziękować za zaproszenie i możliwość podzielenia się swoją wiedzą w trakcie zajęć będących częścią programu uświadamiającego GKMA o nazwie Urodzeni Przeciwko Przemocy. W naszym zespole uczymy ludzi podejmować racjonalne decyzje oraz działać pod presją ekstremalnych sytuacji tak, aby chronić siebie oraz swoich bliskich).

Film z warsztatów wyemitowany w TV Centrum (materiał rozpoczyna się w 8:40)