W piątek 26 września 2014r. w naszym gimnazjum, jak co roku, obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Uczniowie podczas zajęć wykonywali plakaty o krajach angielskiego i niemieckiego obszaru językowego. Plakaty te udekorowały pracownie językowe i tablice na korytarzu na parterze. Uczniowie klasy 1 A mieli również zajęcia o efektywnym uczeniu się języków obcych oraz wypełniali osobisty Paszport Językowy określający ich poziom umiejętności językowych.

Atrakcją zajęć w klasach dwujęzycznych była gra językowa wymyślona przez uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły w Bispingen, w Niemczech. Zadanie polegało na dopasowaniu flag państw, z których pochodzą niektórzy uczęszczający do tej szkoły uczniowie, do napisów wykonanych w językach tych państw. Nasi uczniowie nie mieli większych trudności z rozwiązaniem tych zagadek i dobrze się przy tym bawili, co można zobaczyć na filmie. Oczekujemy jeszcze na kartki wykonane przez zaprzyjaźnionych uczniów ze szkoły w Lecheina, w Grecji. My również wysłaliśmy im kartki z ilustrowanymi mini-słowniczkami w języku polskim, niemieckim i angielskim wykonane własnoręcznie przez naszych uczniów.

Chętni mogą również obejrzeć również film wykonany na lekcji języka angielskiego w klasie IA. Jest on dostępny do ściągnięcia w tym miejscu (należy kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję „Zapisz jako”).