Piłkarki Gimnazjum nr 2 w Zgierzu im Jana Kochanowskiego z Oddziałami Dwujęzycznymi, na boiskach Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi, gdzie odbył się turniej wojewódzki wywalczyly mistrzostwo województwa łódzkiego. Okazały się najlepsze z 267 drużyn uczestniczących w tych rozgrywkach. Wywalczyły udział w wielkim finale Coca-Cola Cup w Gdyni.

Tegoroczny finał Coca-Cola Cup był wielkim świętem sportu i futbolu. Na plaży miejskiej powstało boisko z naturalną trawą i trybunami na 1200 osób oraz Strefą Aktywnego Życia z boiskami do piłki plażowej i atrakcjami dla całych rodzin.  Jednak głównym punktem programu była rywalizacja gimnazjalistów z całej Polski o mistrzowski tytuł . Dużą atrakcją i wielkim przeżyciem  dla naszych zawodniczek była możliwość bezpośredniego spotkania z wielkim piłkarzem  Robertem Lewandowskim.

Żeńska reprezentacja – dziewczyny z Gimnazjum nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Zgierzu z Oddziałami Dwujęzycznymi,  wywalczyła 13 miejsce.

Oto lista zawodniczek, które pod wodzą nauczycieli – trenera Radosława Fremela oraz Marcina Nowackiego wygrały finał wojewódzki oraz pojechały do Gdyni: Natalia Frontczak, Klaudia Miksa, Wiktoria Widawska, Paulina Szymczak, Klaudia Pręciuk, Anna Rutkowwska, Natalia Janiszewska, Julia Galusińska, Weronika Lichy, Paulina Sandelewska.

Wyjazd na turniej do Gdyni był możliwy dzięki  wsparciu Gminy Miasto  Zgierz oraz pana Zbigniewa Linkowskiego.

16 czerwca ta sama drużyna powtórzyła sukces z ubiegłego roku i obroniła tytuł Mistrzyń Województwa Łódzkiego w Gimnazjadzie piłka nożna dziewcząt plus Klaudia Majtczak i Nikola Andrysiak.