W dniach 2 i 3 kwietnia 2014 roku uczniowie klas drugich naszego gimnazjum odwiedzili stolicę naszego państwa – Warszawę. Uczestnicy wycieczki (nie ponosząc kosztów własnych wyjazdu) zwiedzili zabytkową część Warszawy tzn. Plac Zamkowy, a także Łazienki Królewskie, zwiedzili również Belweder, spacerowali Krakowskim Przedmieściem i byli w Muzeum Powstania Warszawskiego, punktem kulminacyjnym zaś stało się zwiedzenie budynku Parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej, a wszystko to dzięki zaangażowaniu i we współpracy z panem Zbigniewem Linkowskim – radnym Miasta Zgierza.

Naszych gimnazjalistów po sejmowych salach i korytarzach oprowadzał Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej – pan Marek Matuszewski. Młodzieży z wizytą w Warszawie towarzyszył także I Zastępca Prezydenta Miasta Zgierza – pan Przemysław Staniszewski. Nad realizacją programu i celów wycieczki czuwali, dyrektor szkoły – Anna Tomczak oraz nauczyciel historii – Jarosław Stefaniak.

Uczestnicy zafundowanej wycieczki składają podziękowania:

Posłowi na Sejm RP – panu Markowi Matuszewskiemu

I Zastępcy Prezydenta Miasta Zgierza – panu Przemysławowi Staniszewskiemu