W dniu 14 lutego br. odbył się etap gminno–miejskiego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” , którego organizatorem była Jednostka Państwowej Straży Pożarnej w Zgierzu. Celem turnieju jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, poznawanie tradycji i organizacji ochrony przeciwpożarowej.

straz

Turniej rozgrywany jest w trzech kategoriach wiekowych : podstawówka, gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne. Uczniowie naszego gimnazjum (na zdjęciu od lewej ) Karol Woliński, Bartosz Frontczak i Mateusz Winkler zajęli trzy pierwsze miejsca. Mateusz, uczeń klasy IIE i zdobywca pierwszego miejsca, zakwalifikował się do etapu powiatowego, w którym zajął miejsce poza pierwszą trójką.

Gratulujemy!