W poniedziałek, 3 lutego, uczniowie Gimnazjum nr 2 im. J. Kochanowskiego w Zgierzu z Oddziałami Dwujęzycznymi uczestniczyli w ogólnopolskim projekcie Deutsch-Wagen-Tour, który ma na celu zwiększenie popularności języka niemieckiego wśród uczniów. Inicjatorami spotkania byli nauczyciele języka niemieckiego. W ramach projektu Deutsch-Wagen-Tour Gimnazjum nr 2 w Zgierzu odwiedziła lektorka Instytutu Goethego z Poznania.

Uczniowie przywitali przedstawiciela Instytutu Goethego piosenką „Durch den Monsun” oraz przygotowali plakaty na temat wolnego czasu. Podczas dwugodzinnych warsztatów lektorka korzystała z różnych materiałów oraz sprzętu audiowizualnego, aby zachęcić uczniów do współpracy. W projekcie Deutsch- Wagen- Tour wzięło udział 22 uczniów klas pierwszych oraz 26 uczniów klas drugich i trzecich. Uczniowie ze względu na poziom zaawansowania zostali podzieleni na dwie grupy. Kompetencje językowe grupy ćwiczyły w różnych zmaganiach sportowych i ruchowych.

Uczniowie uczestniczyli w zabawach i innych formach aktywizujących, dzięki którym mogli sprawdzić swoje umiejętności, wzbogacić słownictwo oraz pogłębić ogólną wiedzę kulturoznawczą o naszych zachodnich sąsiadach. Dzięki różnym metodom dydaktycznym, zabawom ruchowym uczniowie doskonale się bawili, jednocześnie pogłębiając swoją wiedzę. Wszyscy uczniowie z ogromnym zainteresowaniem angażowali się w powierzane im zadania. W konkurencjach można było zdobyć wiele ciekawych nagród np. koszulki, kubki, etui na telefon z logo projektu i wiele innych. Dzięki temu, że szkoła wzięła udział w projekcie również sale języka niemieckiego zostały wyposażone w ciekawe pomoce dydaktyczne.