6 grudnia był w naszej szkole dniem szczególnym. Samorząd Uczniowski przy wsparciu Pani Dyrektor i Rady Rodziców zorganizował mikołajki, dzięki czemu na korytarzach zaroiło się od charakterystycznych czerwonych czapek i śnieżynek. Nasi gimnazjaliści odwiedzili też przedszkole nr 9 „Słoneczny Dom” zanosząc dzieciom zabawki zebrane w trakcie akcji „Podziel się zabawką”. Z kolei uczniowie klas pierwszych obejrzeli na żywo przez Internet przedstawienie teatralne z Teatru Polskiego w Bydgoszczy pt. Brzechwa 2. Szelmostwo Lisa Witalisa.

Nasi gimnazjaliści w przedszkolu zostali niezwykle ciepło przyjęci przez swoich młodszych kolegów i koleżanki. Maluchy były szczególnie zadowolone z prezentów zebranych w trakcie akcji „Podziel się zabawką”. W zamian za podarki przedszkolaki zaśpiewały dla naszych wysłanników kolędę. Chcielibyśmy w tym miejscu podziękować wszystkim, którzy wzięli w niej aktywny udział.

Jeśli zaś chodzi o przedstawienie teatralne, to warto przypomnieć, że było to już drugie spotkanie naszych uczniów z internetowym spektaklem. W listopadzie trzecioklasiści obejrzeli „Antygonę” Sofoklesa transmitowaną na żywo z Teatru Polskiego w Kielcach.