W listopadzie uczniowie klasy I A z panią Jolantą Jóźwiak oraz klasy II C z panią Jadwigą Cyganiak odwiedzili Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Zgierzu. Klasa pierwsza mogła zapoznać się z zasadami działa biblioteki oraz z dostępnym w niej księgozbiorem, natomiast uczniowie z klasy drugiej wzięli udział w zajęciach z edukacji multimedialnej.

4 listopada 2013 roku uczniowie klasy II C wzięli udział w zajęciach z edukacji medialnej na temat „Media a prawa człowieka i dziecka”. Poznali podstawowe przepisy prawa w zakresie zamieszczania informacji w internecie, prawa autorskiego oraz praw człowieka. Na podstawie konkretnych przykładów dyskutowali na temat praw, ograniczeń i zagrożeń współczesnych ludzi. Zajęcia prowadziła pani Elżbieta Pilarczyk.

logo

19 listopada 2013 roku uczniowie klasy I A wzięli udział w zajęciach w ramach edukacji czytelniczej na temat „Poznaj Filię PBW w Zgierzu”. Poznali księgozbiór biblioteki oraz zasady korzystania z niej. Obejrzeli wystawkę nowości wydawniczych, następnie odwiedzili magazyn. Nauczyli się korzystać z katalogu elektronicznego oraz katalogów tradycyjnych. Zajęcia prowadziła pani Ewelina Rokicka.

Więcej na temat informacji związanych z naszą szkolną biblioteką znajdziecie w tym miejscu.