Dzień Wszystkich Świętych zawsze spowity jest atmosferą zadumy i wspomnieniami o bliskich, których nie ma już z nami. Wśród nich znajduje się liczna grupa zasłużonych zgierzan, którzy pomimo swoich zasług dla naszego miasta często spoczywają w zapomnianych i podniszczonych nagrobkach. Uczniowie i uczennice z naszego gimnazjum wraz z Towarzystwem Przyjaciół Zgierza zbierali 1 listopada pieniądze na renowacje właśnie takich miejsc pochówku.

Była to już VII kwesta zorganizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Zgierza. Zbiórki odbywały się na Starym Cmentarzu przy ulicy Piotra Skargi oraz na Cmentarzu przy ulicy Spacerowej. W kweście wzięła udział liczna grupa uczniów i uczennic z klas: I C, II A, II B oraz II D. Wolontariat wspomagali:

Jacek Graczyk, Natalia Jabłońska, Adrian Pal, Aleksandra Plucińska, Izabela Rogowska, Weronika Golis, Julia Lewandowska, Aleksandra Adamczyk, Izabella Zalewska, Natalia Janiszewska, Paulina Szymczak, Aleksandra Rudzińska, Gabriela Anyszka, Anna Rutkowska, Klaudyna Pręciuk, Aleksandra Olczak, Aleksandra Pietrzak, Kacper Czyrzniejewski, Dominik Szydziak, Paulina Jóźwiak, Magdalena Walisiak, Martyna Kubik.

Jeszcze przed Świętem Zmarłych w dniach 30 i 31 października uczniowie z klas II A i II D udali się na cmentarz przy ulicy Spacerowej, gdzie zapalili znicze na grobie pani Marii Zawiślak - nauczycielki języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 6 i naszym gimnazjum.