Światowy Dzień Żywności przypadający corocznie na dzień 16 października stał się w naszym gimnazjum okazją do zaprezentowania efektów pracy talentów kulinarnych. Przygotowane przez uczniów klasy III A potrawy były szczególne, ponieważ zostały przyrządzone z resztek często pozostających po przygotowaniu posiłków.

Chociaż nie brzmi, to zbyt apetycznie, to uczniom i uczennicom udało się dosłownie z okruchów wyczarować smaczne i pożywne potrawy. Niemal, jak w typowym programie kulinarnym można było nie tylko degustować posiłki, ale również otrzymać przepisy kulinarne, na podstawie których został wykonane. Światowy Dzień Żywności został ustalony przez Organizację Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa w 1979 roku. Jego celem jest zwrócenie uwagi na temat problemów żywieniowych i głodu na świecie.