Uczniowie klas dwujęzycznych z Gimnazjum nr 2 w Zgierzu po raz czwarty wzięli udział w warsztatach językowych w Londynie na przełomie września i października. Podczas warsztatów uczniowie poznawali zabytki, zwyczaje i tradycje panujące w Wielkiej Brytanii. Ćwiczyli umiejętności językowe podczas wspólnych kolacji i pogawędek z rodzinami brytyjskimi, u których gościli w ciągu tygodnia. Mieli również okazję do spróbowania potraw angielskich przygotowywanych przez rodziny.

Warsztaty inspirowały zarówno językowo, jak i kulturowo. Uczestnicy warsztatów zwiedzili m.in. Tower of London, muzea londyńskie, Hampton Court, Windsor. Wrażenia były niezapomniane, tym bardziej, że uczniowie wykonywali podczas zwiedzania zadania związane z uzyskiwaniem informacji od przewodników lub osób opiekujących się danymi eksponatami- oczywiście w jerzyku angielskim. Z żalem wszyscy opuszczali Londyn w nadziei na powrót już za rok.