Informacja dla uczniów klas 5, 6 i 7 szkoły podstawowej nr 6 w Zgierzu, którzy chcą wziąć udział w projekcie międzynarodowym Erasmus+ „21st century skills through traditional outdoor games” we współpracy z Hiszpanią, Grecją, Portugalią, Włochami oraz Turcją.  W ramach projektu przewidzianych jest 5 zagranicznych wyjazdów uczniów naszej szkoły do wyżej wymienionych partnerów w roku szkolnym 2021/2022 i 2022/2023. W obecnym roku szkolnym przewidziane są jedynie spotkania online.  Aby wziąć udział w wyjazdach zagranicznych i brać udział w spotkaniach online konieczne jest wykazanie się aktywnością w działaniach projektowych.

Projekt rozpoczęliśmy od konkursu na logo projektu, w którym 3 propozycje uczniów naszej szkoły przeszły do międzynarodowego etapu konkursu. Były to prace Kingi Majewskiej z klasy 8a, Nadii Musiał z klasy 7b oraz Artura Gutowskiego z klasy 6a. Uczestnikom serdecznie gratulujemy. Autorzy tych prac otrzymują cząstkowe oceny celujące z języka angielskiego i informatyki lub plastyki. W międzynarodowym głosowaniu na logo projektu na platformie e-twinning będą brali udział autorzy prac z naszej szkoły oraz przewodniczący klas 5, 6 i 7.

UWAGA UWAGA!!!

 

Kolejne zadanie, dla osób, które chcą rozpocząć międzynarodową przygodę z rówieśnikami z innych krajów z Europy.

 

Waszym zadaniem jest: wyszukanie informacji na temat tradycyjnych polskich gier, w które Wasi rodzice, dziadkowie grali poza domem (na dworzu/ na świeżym powietrzu). Informacje mają dotyczyć nazwy gry, jak najdokładniejszych zasad grania np. miejsca grania, czasu grania, ilości zawodników, zdobywania punktów, kto zostawał zwycięzcą itd.

Sposoby gromadzenia informacji: np. wywiady z członkami rodziny lub z osobami starszymi spoza rodziny, wizyty w muzeach, wiadomości z książek czy Internetu.

Forma prezentowania zdobytych informacji dowolna: teksty, zdjęcia, nagrania wideo, rysunki, prezentacje cyfrowe.

Język opracowanych materiałów: W pierwszym etapie materiały mogą być przygotowane w języku polskim. Język angielski wymagany będzie w drugim etapie w szczególności od klas dwujęzycznych.

Czas na przygotowanie materiałów: styczeń 2021.