Współczesna efektywna Szkoła wymaga działań wykraczających poza standardową edukację. Mając taką świadomość Nauczyciele SP6 poszukują nowatorskich rozwiązań i alternatywnych metod działania. Dlatego też chętnie sięgają do projektów, które w sposób znaczny urozmaicają propozycje edukacyjne Szkoły.

Pragniemy poinformować, że w bieżącym roku szkolnym 2020/2021 równolegle realizowanych jest pięć projektów.

1. w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+ w sektorze Edukacja szkolna, Akcja 2. Partnerstwo Strategiczne (KA229) realizowany jest program pod nazwą “ 21st Century Skills Through Traditional Outdoor Games”

2. w ramach konkursu organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi realizowany jest projekt pn: „Pracownia ekobadaczy czterech żywiołów”. Dzięki funduszom pozyskanym w ramach powyższego działania zostanie stworzona nowoczesna ekopracowania chemiczna

3. w ramach konkursu organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi realizowany jest projekt pn. Nasze ekologiczne pracownie- „Cztery pory roku w ogrodzie” – serdecznie zapraszamy do obejrzenia zewnętrznych ekopracowni na szkolnym dziedzińcu

4. w ramach konkursu „Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach” organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi realizowany jest projekt „SP6 na tropie niewidzialnych zabójców- sprawców zanieczyszczenia powietrza”

5. w ramach konkursu „Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach” organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi realizowany jest projekt „Woda źródłem życia”.

Dzięki ostatnim dwóm projektom otrzymujemy liczne pomoce szkolne, uczestniczymy w wielu warsztatach naukowych i wyjazdach edukacyjnych.

Cieszymy się, że nasi Uczniowie mają duże możliwości rozwoju swoich zainteresowań. Kibicujemy im i wspomagamy z całych sił, a relacjami z realizacji powyższych projektów, z radością będziemy się dzielić!