19 lutego, po raz pierwszy w naszym kraju, obchodzono Dzień Nauki Polskiej. Ten dzień ma pokazać, jak duże znaczenie mają osiągnięcia polskich naukowców, nie tylko w naszym kraju, ale na całym świecie. Data 19 lutego jest nieprzypadkowa, ponieważ tego dnia mija 547 rocznica urodzin naszego wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika.

W związku z tym świętem nauczyciel chemii dr Piotr M. Zagórski wygłosił w naszej szkole wykład zatytułowany „Polscy naukowcy – tak mało znani w ojczyźnie”, pokazujący światowe osiągnięcia naszych rodaków min.: Jana Czochralskiego, Kazimierza Funka, Ignacego Łukasiewicza i wielu innych. Powyższa prelekcja pokazała uczniom, że nauka polska to, nie tylko osoba Marii Skłodowskiej – Curie, ale też inni naukowcy, których osiągnięcia, w znaczący sposób, przyczyniły się do rozwoju różnych dziedzin w świecie.