Zima to czas szaleństwa na śniegu, czas bitew z kolegami na śnieżki, robienia pięknych orłów i lepienie bałwana. Z tego też powodu dzieci z utęsknieniem czekają na ferie zimowe. Pomimo, że zima kalendarzowa już dawno się zaczęła, ferie minęły, to na ziemi nie uświadczyliśmy „garści” śniegu, aż do 29 stycznia, gdy to prawdziwa biała zima zawitała w Zgierzu na jeden dzień.

Uczniowie oddziału sportowego 5a nie mogli przepuścić takiej okazji, by razem z nauczycielami wf stoczyć bitwę na śnieżki, ulepić bałwana czy też położyć się na białym puchu i odcisnąć pięknego orła. Przy okazji uczniowie mogli przypomnieć sobie zasady bezpiecznych zabaw zimowych. Parę godzin zimy w mieście, a tyle radości i niezapomnianych wrażeń.