Uczniowie oddziałów sportowych 5a i 6a SP 6 w Zgierzu wraz z wychowawcami, trenerami oraz Naczelnikiem Wydziału Edukacji i Młodzieży, Panem Markiem Lipcem, mieli niecodzienną przyjemność uczestniczyć w nagraniu audycji Studio Liga Mistrzów transmitowanej na antenie Telewizji Polsat Sp. z o.o. w Warszawie. Trzy godziny sportowych emocji uatrakcyjniło spotkanie i rozmowy z byłymi reprezentantami  Polski w piłce nożnej: Dariuszem Dziekanowskim, Adamem Matyskiem, Arturem Wichniarkiem i Tomaszem Hajto.

Relację na żywo z udziałem naszej szkoły można było obejrzeć w Telewizji Polsat na kanale Polsat Sport Premium. Ogromnym zaszczytem było oficjalne przywitanie i przedstawienie naszej szkoły przez Przemysława Iwańczyka, prowadzącego audycję. Na uwagę zasługuje również postawa młodych sportowców z SP6 w Zgierzu, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę i miasto swoim kulturalnym zachowaniem, które współgrało z jednolitym strojem naszych uczniów. Mimo zmęczenia ze względu na późną porę nagrania i nocnego powrotu,  dzieci były bardzo zadowolone z uczestnictwa w tak wspaniałym wydarzeniu.

Serdecznie dziękujemy za zorganizowanie wycieczki ambasadorowi klas sportowych Panu Grzegorzowi Krysiakowi.