Uczniowie oddziału sportowego 5a po raz pierwszy uczestniczyli we wspaniałej imprezie sportowej, Biegu na orientację, w której posługując się mapą, kompasem, telefonem komórkowym mieli za zadanie w jak najkrótszym czasie przebiec określoną trasę wyznaczoną w terenie.  Warunkiem sklasyfikowania uczestników zawodów było potwierdzenie w określonej kolejności wszystkich punktów kontrolnych skanowanych poprzez kody QR.

Na trasie zawodów znajdowało się 15 takich punktów, począwszy od bramy startowej aż do mety. Uczniowie musieli wyznaczyć azymut, wytężać wzrok, by nie przegapić kodów rozmieszczonych w różnych tajemniczych miejscach np. na hydrantach, konarach drzew, skrzynkach elektrycznych, latarniach. Ostatecznie drużyna naszej szkoły zajęła II miejsce.

Dzieci były bardzo zaangażowane w żywą lekcję geografii połączoną z duchem sportowej rywalizacji. Uważnie słuchały, chętnie wykonywały zadania i wkładały mnóstwo sił fizycznych, by jak najszybciej pokonać trasę. Pogoda wyjątkowo dopisała zatem wspaniale było pobiegać z mapą w słońcu i w ciepłej jesiennej pogodzie. Uwieńczeniem imprezy było pieczenie kiełbasek przy ognisku, pyszne tosty i gorąca herbatka. Uczniowie  zachwyceni super zabawą z niecierpliwością czekają na kolejne wyzwania.