Kolejne dni przebiegły pod nazwą „Dzień sportu” oraz „Dzień science”. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w wielogodzinnym treningu sprawnościowym . Ważnym elementem  w trakcie pobytu na Łotwie był udział młodzieży w bardzo aktywnej lekcji biologii. Dzieci odwiedziły pobliskie Muzeum Kultury i Sztuki, zwiedziły elektrownię wodną poznając zasady jej działania.

Podczas lekcji informatyki uczestnicy projektu tworzyli komiks polsko – łotewski na zadany temat wykorzystując do tego specjalne oprogramowanie. Efekty pracy uczniów będzie można obejrzeć już wkrótce. Piątek poświęcony był zabytkom Rygi – to w stolicy Łotwy odbyły się wszelkie zaplanowane wcześniej aktywności. Dobiegła już końca wizyta uczniów w łotewskiej szkole w Aizkraukle. Na szczęście to nie koniec – współpraca będzie kontynuowana i już wkrótce zobaczymy się w takim samym składzie – tym razem w Polsce.