Właśnie dobiegł końca drugi dzień pobytu na Łotwie uczestników projektu Ponadnarodowa mobilność uczniów „Wszystko czego potrzebujesz to doświadczenie” – „All you need is experience”. 20 uczniów z klas 7a i 7b w niedzielę, 6 października 2019r. przyjechało na Łotwę do miejscowości Aizkraukle, aby realizować podstawę programową z wykorzystaniem języka obcego we współpracy z uczniami ze szkoły Aizkraukle regional secondary school.

Pierwszego dnia nasi uczniowie zostali gorąco powitani w szkole i wzięli udział w zajęciach integracyjnych. Dzień ten zaplanowany był pod hasłem „Dzień Artystyczny”. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach plastycznych, muzycznych i technicznych. Uczestnicy projektu mieli okazję opowiedzieć o swojej szkole, mieście i kraju oraz wspólnie wysłuchali koncertu uczniów szkoły muzycznej w Aizkraukle z wykorzystaniem tradycyjnych instrumentów ludowych.

Dzisiejszy dzień przebiegł pod nazwą Dzień Języków Obcych. Młodzież uczyła się języka angielskiego, rosyjskiego i łotewskiego. Zwiedzała Muzeum Historii i Sztuki w Aizkraukle oraz poznała w praktyce łotewskie zabawy ludowe. Ponadto uczniowie wzięli udział w warsztatach tanecznych znanej folkowej grupy łotewskiej o nazwie „Karikste”.

Po południu za to czekała kolejna atrakcja, czyli park trampolin w miejscowości Orge. Już nie możemy się doczekać co przyniosą nam kolejne dni…