W dniach 25.09.2019r. – 27.09.2019r. nauczycielki Elżbieta Leniart i Aleksandra Balcerska w ramach realizacji projektu  „Ponadnarodowa mobilność uczniów” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój „Wszystko czego potrzebujesz to doświadczenie” uczestniczyły w wizycie przygotowawczej na Łotwie. Miejscem docelowym była szkoła w miejscowości Aizkraukle.

Celem głównym odbywającej się w ramach przedsięwzięcia mobilności było zapoznanie z przedstawicielami szkoły partnerskiej, doprecyzowanie szczegółów wizyty: szczegółowe omówienie działań zaplanowanych na poszczególne dni, ustalenie rezultatów i produktów wypracowanych w trakcie realizacji działań, podpisanie umowy o współpracę pomiędzy szkołami partnerskimi, ustalenie zasad współpracy i bezpieczeństwa uczniów podczas wizyty, stworzenie regulaminu zachowania uczestnika mobilności, omówienie przez polskich nauczycieli warunków zakwaterowania młodzieży, zasad związanych z wyżywieniem uczestników mobilności, popularyzacja języka polskiego, Polski, naszego regionu, miasta i szkoły.

Wizyta przebiegła sprawnie a nauczyciele z Łotwy bardzo zaangażowali się w planowanie mobilności uczniów. Wizyta odbywała się w czasie Europejskiego Dnia Języków Obcych. Była to również okazja do nauki języka polskiego swoich gospodarzy oraz poprowadzenia lekcji w języku angielskim.