W dniach 29 – 31 maja uczniowie oddziału sportowego 4a wraz z opiekunami po raz pierwszy uczestniczyli w zielonej szkole. Z nimi pojechała zaprzyjaźniona grupa uczniów z klasy 5a oraz starsi koledzy z oddziałów gimnazjalnych 3d i 3c. Celem wyjazdu była Kotlina Kłodzka. Pierwszego dnia w drodze do miejsca docelowego zwiedzali Wrocław, a w nim Ogród Zoologiczny i Afrykarium (Oceanarium).

Drugi dzień rozpoczęli od zwiedzania Kopalnii Uranu w Kletnie, po czym dzielnie wspinali się na Śnieżnik (1426 m n.p.m), najwyższy szczyt Masywu Śnieżnika i 17. co do wysokości w całych Sudetach. Jest on jedyną górą w masywie Śnieżnika, która wystaje ponad górną granicę lasu. Ostatniego dnia uczniowie mogli podziwiać majestat gór i skał jak również rozbudzać swoją wyobraźnię, pokonując przepiękny szlak turystyczny – Szczeliniec Wielki.

Mali sportowcy mają niesamowite pokłady energii, zatem każdego dnia rozgrywali mecze towarzyskie w piłkę nożną oraz turnieje w tenisa stołowego. Atrakcją był emocjonujący mecz oddziałów sportowych kontra starsi koledzy z oddziałów gimnazjalnych. Zielona szkołą to niezapomniane wrażenia, piękne widoki, wspaniała atmosfera i integracja społeczności szkolnej.