W dniach 6 maja 2019 – 11 maja 2019 już po raz trzeci gościliśmy uczniów ze Skodrstrup skole w Danii w ramach wymiany młodzieży Polsko – Duńskiej. W wymianie uczestniczyło 43 uczniów, 25 z Danii oraz 18 z Polski z klasy 7f dwujęzycznej. Dzięki współpracy pomiędzy uczniami biorącymi udział w projekcie, ich rodzicami i nauczycielami z obu krajów uczniowie mieli okazję na wykorzystanie języka angielskiego w praktyce, doskonalenie umiejętności komunikowania się, współpracy, planowania i organizowania różnych przedsięwzięć.

W trakcie pobytu w Polsce uczniowie z Danii mieli sposobność zwiedzania Warszawy i Zgierza, gdzie przewodnikami była młodzież naszej szkoły. Ponadto uczniowie zwiedzali Łódź – ul. Piotrkowska, Manufaktura, sprawdzili się w rozwiązywaniu super trudnych zagadek w Escaperoomie oraz doskonalili swoje umiejętności pływając na kajakach na rzece Pilica. Wzięli również udział w spotkaniu przy ognisku oraz wraz ze swoimi rodzicami zorganizowali grilla i rozgrywki sportowe w piłce siatkowej w Grotnikach. Dodatkowo zajęcia integracyjne pozwoliły na jeszcze bliższe poznanie się ze swoimi rówieśnikami ze szkoły w Danii a jak się okazuje niektórzy planują wspólne wakacje.

Wszystkim uczestnikom wymiany gratulujemy i dziękujemy za współpracę a szczególne podziękowania za współpracę i świetną organizację kierujemy do wszystkich rodziców uczniów, którzy wzięli udział w wymianie.