Bożonarodzeniowa choinka to piękna, z dawna wzięta tradycja, która w sposób symboliczny tworzy atmosferę tych Świąt. Podobnie długim i pięknym zwyczajem są bożonarodzeniowe życzenia. Składamy je bliskim – rodzinie, przyjaciołom…Dochowując wierności tym tradycjom, w dniu 19 grudnia, nasi uczniowie odwiedzili (nie pierwszy już raz) Europejskie Centrum Opieki Medycznej i Pomocy Rodzinie oraz Centrum Rehabilitacji „CARE” mieszczące się w Zgierzu przy ul. Dubois 17, ofiarując, tam na miejscu, w ręce państwa Ewy i Andrzeja Łuczyńskich (prezesów „Care”) bożonarodzeniowe drzewko, składając przy tej okazji – w imieniu całej naszej społeczności szkolnej – najlepsze świąteczne życzenia, w tym również dla personelu oraz podopiecznych i pacjentów. Państwo Łuczyńscy odwzajemnili nasze życzenia czyniąc to, jak zawsze, w sposób zapewniający o ich szacunku i sympatii wobec nas, z czego jesteśmy niezwykle radzi, tak samo jak i za gościnne i serdeczne nas przyjęcie oraz świąteczne upominki.

Niech te Święta, tak wspaniałe,

będą całe jakby z bajek.

Niechaj gwiazdka z nieba leci,

niech Mikołaj tuli dzieci,

Biały puch niech z góry spada,

niechaj piesek w nocy gada.

Niech choinka pachnie pięknie,

no i radość będzie wszędzie!