Stało już się tradycją, że Społeczność SP6 w Zgierzu świętowanie Bożego Narodzenia rozpoczyna wspólnym czytaniem „Opowieści Wigilijnej” Karola Dickensa. Ta barwna opowieść o złym i samotnym wujku Scrooge’u, dla którego pieniądze i majątek starczały za wszystko, a który pod wpływem sił nadprzyrodzonych stał się dobrym człowiekiem, jest wspaniałym wprowadzeniem w czas świąteczny.

Nasze spotkanie z „Opowieścią Wigilijną” miało miejsce w sobotę 15 grudnia. Było ono bardzo dynamiczne i barwne. Zaproszeni Goście, Panie Dyrektor, Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie odczytywali poszczególne fragmenty książki a zespół teatralny po opieką Pań: Katarzyny Okurowskiej i Krzysztofy Plucińskiej przygotował wspaniałą inscenizację. Czytanie „Opowieści Wigilijnej” dopełnił występ chóru, który pod opieka Pani Katarzyny Szczepańskiej zaprezentował wzruszający koncert pastorałek. W tym miejscu musimy podkreślić, że do naszych starszych chórzystów po raz pierwszy dołączyli ich najmłodsi koledzy, którzy pełni przejęcia śpiewali świąteczne utwory. Scenografię przygotowała Pani Joanna Sujecka.

Atmosfera była wspaniała, wszyscy bardzo się wzruszyli czytanymi treściami i cudownymi występami. Podsumowując można stwierdzić, iż CZWARTE CZYTANIE „OPOWIEŚCI WIGILIJNEJ” W SP6 było bardzo udane.

Cieszymy się, że z naszego zaproszenia do czytania skorzystali drodzy Goście: Sekretarz Miasta Zgierza Pan Robert Chocholski, Przewodniczący Komisji Oświaty, Sportu i Rekreacji Pan Andrzej Piłacik, Naczelnik Wydziału Edukacji i Młodzieży UMZ Pan Marek Lipiec, Proboszcz Parafii MBDR w Zgierzu. Ks. Andrzej Blewiński i Dyrektor WODN w Zgierzu Pani Anna Cain. Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, Uczniom i Sympatykom SP6 za bardzo liczne przybycie na naszą uroczystość. Zapraszamy za rok na Piąte Czytanie Opowieści Wigilijnej.