W dniu dzisiejszym (19.10) w SP 6 odbyła się prezentacja polskich pieśni patriotycznych (Hymn Polski, Rota, Żeby Polska…) w ramach ogólnopolskiego konkursu pt. „Do Hymnu”, organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Po wielu dniach prób, ciężkiej pracy całej Szkoły efekt był olśniewający! Uczniowie praktycznie wszystkich klas (ponad 500 osób!) ze wzruszeniem i absolutnym zaangażowaniem wykonali, te bardzo znaczące dla naszej narodowej świadomości, utwory.

Było nam bardzo miło gościć szanowne Jury Konkursu: Panią Profesor Annę Domańską z Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Pana Krzysztofa Kozłowskiego ze Stowarzyszenia „Iuvenales Cantores Lodziensis – pro Europae” – Koordynatora Projektu z ramienia NCK. Serdecznie dziękujemy za dobre słowa!

Wyrazy uznania dla: Pani Katarzyny Szczepańskiej – nauczyciela muzyki, Pani Joanny Sujeckiej -nauczyciela przedmiotów artystycznych oraz Wychowawców Klas, którzy perfekcyjnie przygotowali to fantastyczne wydarzenie. Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia w Tv Centrum: 18 min., 22 s. https://www.youtube.com/watch?v=KZzjhfU9vyU